Recenzje · Turoriale

The Ultimate Stamper Guide! – Mega test i porównanie stempli z AliExpress

TAK! TO WŁAŚNIE TEGO SZUKAŁEŚ! To właśnie tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, to tutaj rozwiane zostaną wszystkie Twoje wątpliwości! To właśnie tutaj znajdziesz mega test i porównanie stempli dostępnych na AliExpress!

Pytania o najlepszy stempel pojawiają się tak często, że oczywistym jest, iż ktoś taki ultimate guide musiał napisać. Padło na mnie 😉

Tak się składa, że na chwilę obecną jestem posiadaczką dość dużej, bo składającej się aż z 13 sztuk, rodzinki aliexpressowych stempli. Tak już mam, że nie mogę przejść obok nich obojętnie i raz na czas moje wewnętrzne ja musi sobie jeden zafundować.

Na naszej grupie nagminnie pojawia się pytanie o “stempel dla początkujących”, ale niestety moim skromnym zdaniem nie ma czegoś takiego. Kwestia wyboru idealnego dla Nas stempla jest mocno indywidualna i najczęściej, stety lub niestety, nie kończy się na zakupie jednej sztuki. Ja sama musiałam kupić chyba 4 różne stemple, żeby ostatecznie zdecydować, że moją miłością są duże i przezroczyste. Tak więc po kupnie jednego stempla może okazać się, że go jednak nie lubisz i potrzebny będzie inny.

No ale, coś na początek trzeba wybrać. Myślę, że podobnie jak w moim przypadku, Waszym pierwszym nieświadomie (kiepskim, moim zdaniem) wyborem był standardowy różowy stempelek dołączany do tanich zestawów dostępnych w sklepach chińskich czy hurtowniach kosmetycznych. No i ten przewodnik po stemplach zaczniemy od tego egzemplarza.

Twarde stemple

Różowy stempel
Prostokątny czerwony stempel

Miękkie stemple

Mały stempel typu marshmallow
Królik
Podwójny stempel marshmallow
Biały stempel marshmallow
Czarny stempel marshmallow
Stempel galaktyczny
Stempel gwiezdny

Przezroczyste stemple

Mały przezroczysty stempel, odpowiednik Clear Jelly Stamper
Duży przezroczysty stempel
Czerwony przezroczysty stempel
Podwójny przezroczysty stempel z kryształkami, odpowiednik Clear Jelly Stamper

Twarde stemple

Różowy stempel

https://goo.gl/pwZvig

Taki stempelek na AliExpress można kupić już od ok 30 centów, czyli za jakieś 1,20 zł. Nie dziwi mnie więc, że duża część osób, świadomie lub nieświadomie, wybiera go jako swój pierwszy. Po prostu jest tani i jest go pełno wszędzie. Jeśli nie chcecie czekać na taki stempelek kilka tygodni, bez problemu można go kupić stacjonarnie, tak jak już wspominałam, w sklepach chińskich lub hurtowniach typu Allepaznokcie za kilka złotych. Jednak osobiście odradzam zakup tego maleństwa.

Zapytacie: dlaczego? Odpowiedz jest dość prosta. Sama pracowałam z takim stempelkiem przez kilka lat, kiedy nie znałam jeszcze AliExpress, a moim jedynym źródłem dobroci paznokciowych były niemieckie drogerie, i wiem jak niewygodne jest jego używanie.

Te stemple są niesamowicie twarde, a co za tym idzie – wzór trzeba odbijać na paznokciu ruchem “kołyskowym” czyli od jednej strony do drugiej. A zgadnijcie co się stanie jeśli odbijacie takim stemplem wzór w miejscu gdzie lakier całkowicie nie wyschnął? Tak, macie rację, lakier się marszczy, jest brzydki, my załamujemy ręce i “o mamo nie umiem tego robić”.

Kolejnym minusem jego twardości jest to, że nie mogłam odbić stempla obok skórek. Może to kwestia moich palców, ale strasznie się na to wkurzałam.

Co więcej, jest niesamowicie malutki, jego średnica to ok 2 cm, co w porównaniu z innymi stemplami z tego postu to niewiele, nie nadaje się więc do długich paznokci.

Czy ten stempel ma jakieś plusy? No ma, jeden – twarde stemple zawsze odbijają wzory z płytki doskonale, za każdym razem. I to tyle.

Podsumowanie:
 1. Cena: 10/10
 2. Miękkość: 1/10
 3. Wielkość główki: 3/10
 4. Wygoda używania: 3/10
 5. Jakość odbitego wzoru:9/10

Prostokątny czerwony stempel

https://goo.gl/veAHov

Albo jak ja go nazywam, big brother różowego. Taki stempelek często jest dołączany do zestawów płytek po 10 sztuk, i właśnie w ten sposób trafił do mojej rodzinki – razem z moim pierwszym zestawem płytek z AliExpress, czyli znanymi i lubianymi płytkami z serii JQ. Oczywiście, można go kupić solo, a ceny zaczynają się od ok 50 centów, czyli ok 2 złotych – tanioszka.

Nazywam go “big brother’em” różowego z prostego powodu – jego właściwości są dokładnie identyczne, z tą różnicą, że ten jest prostokątny i większy. Będzie dobry dla paznokci o długości do 2,7 cm, i szerokości max 1,7 cm.

Podsumowanie:
 1. Cena: 9/10
 2. Miękkość: 1/10
 3. Wielkość główki: 5/10
 4. Wygoda używania: 5/10
 5. Jakość odbitego wzoru:9/10

Miękkie stemple

Mały stempel typu marshmallow

https://goo.gl/AWCMQ7

Ten mały, różowy słodziak trafił do moich rączek pocztą od jednej z koleżanek, która go nie używała i była na tyle uprzejma, żeby mi go odstąpić, abym i jego mogła w tym porównaniu uwzględnić.

Podobno wiele osób ma z nim problem, w sumie nie rozumiem dlaczego – odbiłam nim wzorek “od strzała”, bez żadnych problemów. No ale ale. Skąd się bierze to “stempel mi nie odbija”? A no z tego, że wszystkie stemple, które nie są mega twarde, tak jak dwa opisywane wcześniej lubią być traktowane w specjalny sposób – delikatnie i prostopadle.

Miękkie stemple, a do nich zaliczamy wszystkie stemple typu marshmallow, w tym ten właśnie omawiany, lubią być przykładane do płytki prostopadle, przy użyciu absolutnie minimalnej ilości siły. Właśnie sposób w jaki lubią odbijać wzory jest najczęściej powodem, dla którego uważamy, że stempel “nie działa”.

Stemple marshmallow są też często niepotrzebnie myte płynem do mycia naczyń lub mydłem, ponieważ błędnie uważa się, że ta tłusta warstwa na gumce jest niepotrzebna. No cóż, te stemple już tak mają, lepią się do nich dzięki temu nie tylko lakiery do stempli, ale wszystkie paproszki, włosy czy śmieci. Kolejną niepotrzebną czynnością wykonywaną przez osoby, którym nie odbijają stemple jest matowienie. Zdarza się, że niepotrzebnie psujemy w ten sposób stemple, o czym przekonałam się sama, niszcząc stempel za 20 złotych, ale wy jesteście w lepszej sytuacji ode mnie – macie mnie, a ja Wam mówię, że nie trzeba 🙂

Tak, więc: nie myjemy, nie matowymi i odbijamy delikatnie oraz prostopadle, i wszystko będzie ok 🙂

Sam stempelek jest dużo wygodniejszy w użyciu, ponieważ część, za którą trzymamy jest większa i dłuższa, a wzory odbija bardzo przyzwoicie. Mimo to, dla mnie nadal jest za mały, gdyż średnica gumki to ok 3 cm. Cena to ok. 1$, więc jakieś 4 złote, dla mnie ok 🙂

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 8/10
 3. Wielkość główki: 6/10
 4. Wygoda używania: 7/10
 5. Jakość odbitego wzoru:9/10

Królik

https://goo.gl/BZjxCn

Jest to chyba najbardziej uroczy stempel jaki widziałam w życiu. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Jakiś czas później, po sukcesie małego białego królisia Born Pretty dodało do rodzinki pandę i kotka, które są równie słodziutkie i urocze.

Stempel sam w sobie jest bardzo dobry, bezbłędnie odbija nawet najcieńsze linie. Jest spory, jego średnica to ok 3,5 cm. Gumka jest lekko wypukła i bardzo miękka, chociaż w mojej kolekcji są stemple, które są miękkie jak chmurka 🙂 Uwielbiam miękkie stemple, są moim zdaniem najlepsze. Nie mam problemu z tym, że wzór się nie odbija przy skórkach czy z boku paznokcia, jak w przypadku stempli nr 1 i 2.

Jak to z miękkimi stemplami bywa, do odbicia wzorów wystarcza minimum siły, a stempel lubi być przykładany do płytki prostopadle, a co za tym idzie, w taki sam sposób odbijamy wzór na paznokieć 😉 Proste!

Co do ceny, jest ona jak najbardziej znośna. Najtaniej znalazłam go za 1,08$, ale nie jest to sprzedawca Born Pretty, od którego ja kupiłam swój. Nie mniej jednak cena ok 2-2,50$ jest jak najbardziej ok, 10 zł za jeden z moich ulubieńców to bardzo przyzwoita propozycja cenowa.

Podsumowanie:
 1. Cena: 7/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 7/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru:10/10

Podwójny stempel marshmallow

https://goo.gl/yZQiBr

To był chyba mój pierwszy porządny stempel który kupiłam. Na samym początku byłam załamana, za nic nie chciał odbijać. Teraz z perspektywy czasu wiem, że to byłam moja wina – po prostu byłam dla niego za mało delikatna, po przerzuceniu się z czerwonego twardziela.

Stempel jest dwustronny. Możemy korzystać z mniejszej i większej gumki. Obie zrobione są z tego samego materiału i oba są nieziemsko mięciutkie, jeszcze bardziej miękkie od gumki króliczka. Podobnie jak dla króliczka, nie są dla niego problemem najcieńsze linie.

Po jakimś czasie leżenia w kuferku, mam wrażenie, że gumki się skurczyły? Zaczęły wypadać ze swoich miejsc, więc używanie go stało się właściwie niemożliwe, Główka stempla najczęściej zostaje na płytce co jest strasznie wkurzające. To jest też powodem, dla którego przestałam go używać.

Średnica większej główki to 2,7 cm, zaś mniejszej 2,2 cm. Nie są jakoś spektakularnie wielkie, króliczek jest od nich większy, ale wystarczy na średniej długości paznokcie.

Nie mniej jednak, kiedy wszystko była z nim w porządku bardzo lubiłam z niego korzystać, jest bardzo wygodny przy pracy dzięki długiej rączce do trzymania. Cena jest jest ok, można go kupić za ok 5 zł.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 8/10
 3. Wielkość główki: 5/10
 4. Wygoda używania: 7/10
 5. Jakość odbitego wzoru:10/10

Biały stempel marshmallow

https://goo.gl/jDzRg1

Kieszeń mnie bolała kiedy go kupowałam, oj tak. Zapłaciłam za niego ponad 20 złotych w sklepie Born Pretty, ale oczywiście da się je kupić taniej, bo już za ok 8 zł. Był to jednak mój początek przygody z AliExpress i bałam się zamawiać z nieznanych mi sklepów, więc wolałam trochę dołożyć, ale mieć pewność jakości, ponieważ wcześniej kilkukrotnie robiłam już zakupy w BP.

Niestety, co muszę powiedzieć z ciężkim sercem, zdołałam go zniszczyć zanim porządnie nauczyłam się go używać. Był to mój drugi miękki stempel i zmaltretowałam go w czasie, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że miękkie stemple lubią delikatność. Stempel nadal odbija, ale myślę, że gdybym nie potraktowała go bloczkiem, później pilnikiem, acetonem i płynem do mycia naczyń, odbijałby lepiej. Do tego wszystkiego przy matowieniu go pilnikiem zrobiłam w nim maleńką dziurkę. Dobrze, że macie mnie i ja Wam mówię, że żadna z tych czynności nie jest potrzebna do odbicia wzorków 😉 Wystarczy odrobina delikatności i odbijanie prostopadle.

Po przejściu od podwójnego stempla średnica gumki tego byłam dla mnie ogromna. Oczywiście teraz mam większe stemple, ale 3,8 cm wystarczało mi na najdłuższe wory na płytkach.

Ten duży marshmallow okazuje się być bardziej miękki niż podwójny stempel i jak każdy marshmallow jest lepiący i tłusty, i uwaga zdradzę Wam tajemnicę, taki ma być 😉 Nawet jak go wyszorujecie płynem do mycia naczyń, za dwa dni znowu będzie tak samo tłusty jak przed umyciem.

Podsumowanie:
 1. Cena: 6/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 7/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru: 3/10

Czarny stempel marshmallow

https://goo.gl/iJwVVY

Ten stempel jest różni się od białego tylko tym, że nie jest tak tłusty i lepiący. Wielkość jest taka sama, miękkość również.

Nauczona doświadczeniem wiem, że taki stempelek odbija wzory doskonale przy użyciu minimalnej ilości siły i prostopadle do płytki, tam samo odbijamy wzorek na paznokciu. Nie trzeba go w żaden sposób przygotowywać.

Cena również jest przyzwoita, za swój zapłaciłam 1,06$ za samą główkę, bez kieliszka.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 7/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru:10/10

Stempel galaktyczny

https://goo.gl/q1PAXo

Jeden z tych stempli, które powstały by cieszyć oko. Nie dość, że duży, to jeszcze brokatowy i to w kolorze fioletu! No czego chcieć więcej! Mega mięciutki stempelek, pokuszę się o stwierdzenie, że jest to najbardziej miękki stempel w mojej kolekcji wraz ze stemplem, który opiszę jako następny.

Wzory odbija absolutnie perfekcyjnie, jest fajnie wysoki i płaski w centralnej części. Ma średnicę ok 4 cm, czyli do tej pory króluje pod tym względem w moim zestawieniu, ale mam kilka stempli tej samej wielkości. Wydaje mi się jednak, że większym stemplem mógłby być tylko wielki prostokątny do swatchy.

Kupując ten stempel również zdecydowałam się na samą gumkę. Miałam już kieliszek z innego stempla, więc uznałam, że w ten sposób zaoszczędzę trochę miejsca. Do przechowywania dostajemy plastikowy pojemniczek, więc nasz stempelek jest bezpieczny. Cena 1,45$ jest jak najbardziej ok.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 10/10
 3. Wielkość główki: 10/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru:10/10

Stempel gwiezdny

https://goo.gl/LcEqYr

Oglądając ten stempelek na zdjęciach myślałam, że będzie twardszy, niestety okazał się równie miękki co swój galaktyczny braciszek. Właściwie między tymi dwoma stemplami nie ma absolutnie żadnej różnicy w wielkości, miękkości czy jakości odbitych wzorów. Różnią się jedynie kształtem, ale nie zauważyłam, żeby wpływało to na wygląd odbijanych wzorów. Cena to 2,20$ za gumkę, kieliszek i scraper.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 10/10
 3. Wielkość główki: 10/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru:10/10

Przezroczyste stemple

Mały przezroczysty stempel, odpowiednik Clear Jelly Stamper

https://goo.gl/LcEqYr

Moment, w którym znalazłam na AliExpress pierwszy przezroczysty stempel był najszczęśliwszym dniem w moim paznokciowym życiu. Kosztował mnie ok 12 złotych, teraz da się go kupić dużo taniej. Ale nie żałowałam ani złotówki wydanej na ten egzemplarz, przynajmniej wtedy.

Stempelek ma średnicę ok. 2,7 cm, więc do największych stempli świata on nie należy, ale kiedy tylko pojawił się do kupienia u Born Pretty nie mogłam się powstrzymać i mimo, iż wiedziałam, że może być trochę dla mnie za mały to i tak go kupiłam. W końcu nie było wtedy żadnej alternatywy, więc albo miałam mały przezroczysty stempel, albo nie miałam  go wcale. Proste.

Pierwsze moje próby odbicia wzorków powiodły się od razu. Okazało się, że gumka przezroczystego stempla jest dużo twardsza od stempli z drugiego działu, tych typu marshmallow, a jednocześnie bardziej miękka od np. różowego stempla. Dzięki temu twardość stempla plasuje się na środku stawki. Ułatwiła to sprawę o tyle, że można nim odbijać prostopadle, tak jak miękkimi stemplami, jak również “kołyskowo”, jak twardymi. Pamiętajcie jednak, że mimo wszystko przezroczysty stempel jest bardziej miękkim stemplem i nie lubi użycia dużej ilości siły. Nie trzeba być aż tak delikatnym jak przy marshmallow’ach i można docisnąć troszeczkę mocniej. Najlepiej popróbować i znaleźć na niego złoty środek.

Osobiście wolałabym, żeby był bardziej miękki, jakoś wolę kiedy moje stemple są mięciutkie jak chmurka, ale niestety nie można mieć wszystkiego.

Plastikowa część stempla jest na tyle długa, że trzyma się go bardzo wygodnie. Na samym końcu mamy “okienko”, przez które możemy podglądać, gdzie odbijamy nasz wzór. Niestety jego mała średnica powoduje, że tworzy się nam spora “lupa”, prze co musimy bardzo blisko przyłożyć stempel do paznokcia, aby wszystko dokładnie widzieć. Ponieważ był to pierwszy stempel tego typu dostępny w sprzedaży, za rozsądne pieniądze, jakoś z tym żyłam no i wiedziałam, że to nie jest ostatni taki cudak jaki pojawi się na AliExpress. No i się nie myliłam.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 6/10
 4. Wygoda używania: 9/10
 5. Jakość odbitego wzoru: 9/10

Duży przezroczysty stempel

https://goo.gl/mBzxYX

To mój absolutny mast have, najwspanialszy i najcudowniejszy stempel wszechświata. Uwielbiam go i jeśli ktoś z Was pyta o idealny stempel to właśnie ego polecam.

Średnica 4 cm pozwala na odbijanie wzorów na najdłuższe paznokcie. Rączka do trzymania zwężana ku górze pozwala na dużą wygodę podczas pracy. Okienko przez które zaglądamy na paznokieć jesr zasłonięte, to znaczy, że żadne paproszki nie przykleją się nam do stempla od wewnętrznej strony, a do tego mamy nakładkę na samą gumkę, która chroni stempel przzed kurem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Większa średnica stempla pozwala na zmniejszenie efektu “lupy” przy patrzeniu przez stempel. Można nim odbijać prostopadle i na kołyskę, jak kto woli, pamiętając, żeby nie dociskać zbyt mocno.

To małe cudo można kupić za nieco ponad 2$, choć zdarzają się promocje, jak również można kupić ten stempel z zestawami płytek z nicole diary za mniej niż 4$.

Jest to mój osobisty ulubieniec, jednak nie oznacza to, że każdemu przypasuje. Ode mnie dostaje jednak mocne 10/10.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 10/10
 4. Wygoda używania: 10/10
 5. Jakość odbitego wzoru: 9/10

Czerwony przezroczysty stempel

https://goo.gl/FoPKY5

Kupując go byłam przekonana, że właściwości gumki stempla będą takie same jak poprzednika no i nie pomyliłam się. Jedyna różnica między nimi to wielkość – czerwony jest odrobinę mniejszy, jednak dla dla mnie różnica jest prawie niezauważalna, więc ten stempel nadal nadaje się do bardzo długich paznokci.

Gumka odbija wzory dokładnie tak samo jak mój ulubieniec, a sam wzór, jak przy każdym przezroczystym stemplu odbijamy prostopadle lub na kołyskę, przy użyciu niewielkiej ilości siły.

Ten cudak zajmuje mniej miejsca, bo po prostu ta część, za którą trzymamy jest dużo niższa, przez co mi osobiście gorzej się go trzyma.

Wizjer, przez który oglądamy wzór, zasłonięty jest przezroczystym plastikiem, który strasznie mi się porysował, ale to nic, bo muszę go wyciągać, za każdym razem kiedy stempluje. Powód tego jest prosty – przy przyciskaniu stempla do paznokcia najnormalniej w życiu ten plastik wyskakuje. Strasznie jest to denerwujące i po prostu zaczęłam go wyciągać. Przez to wszystko używam go bardzo rzadko, najczęściej kiedy koloruje stemple i używam wtedy wszystkich moich przezroczystych stempli, co przyspiesza robotę.

Koszt takiego stempla to jakieś 12 zł, czyli znośnie, ale osobiście wolałabym za tę cenę kupić mojego ulubieńca.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 7/10
 3. Wielkość główki: 9/10
 4. Wygoda używania: 7/10
 5. Jakość odbitego wzoru:9/10

Podwójny przezroczysty stempel z kryształkami, odpowiednik Clear Jelly Stamper

https://goo.gl/D79eak

Ja swój kryształkowy stempel kupiłam, ja się pewnie domyślacie w sklepie Born Pretty za 2,75 dolca z kuponem za coinsy 1/3. Oryginalny stempel firmy CJS można u nich kupić za całe ….. 10,50$ i ma tylko jedną gumkę! Hell no. Oczywiście pisząc słowo “odpowiednik” mam tu na myśli kopię 1:1 pod względem wyglądu, nie wiem czy te stemple różnią się między sobą właściwościami.

Za ok 12 złotych otrzymałam dwie różniące się od siebie kształtem gumki, zabezpieczone od góry ochronną nakładką a od dołu przyozdobione przezroczystymi kryształkami. W sumie te kryształki to bardzo głupi pomysł jakby się nad tym chwilę zastanowić, bo nic  przez nie nie widać więc cała magia przezroczystego stempla znika. Bezsensu w sumie, ale kryształki są ładne więc jestem w stanie im to wybaczyć.

Stempel ma dwie różne główki, nie różnią się oczywiście średnicą (ok. 4 cm), ale kształtem. Jedna z nich, ta górna jest zaokrąglona, bardzo podobna do główki mojego ulubieńca i w zasadzie zachowuje się tak samo, druga główka jest spłaszczona i mam wrażenie jakby była minimalnie twardsza. Idealnie nadaje się do odbijania małych wzorów.

Podsumowanie:
 1. Cena: 8/10
 2. Miękkość: 6/10
 3. Wielkość główki: 9/10
 4. Wygoda używania: 7/10
 5. Jakość odbitego wzoru:9/10

Mam szczerą nadzieję, że chociaż odrobinę pomogłam Wam przy wyborze stempla. Pamiętajcie. po zakupie może się okazać, że dany stempel Wam jednak nie pasuje i musicie kupić sobie inny.

W recenzji gościnnie wystąpiły lakiery do stempli Kads  [https://goo.gl/oGtGUA], na które mamy grupową zniżkę (aby z niej skorzystać przeczytaj mój post o warstwowym stemplowaniu, tam wszystko opisałam) oraz płytki do stempli Born Pretty [https://goo.gl/oJyXDM,https://goo.gl/Wz6CWe]

Moimi numerami jeden są i chyba będą przezroczyste stemple. Mam dzięki nimi pewność, że wzorki odbiję na paznokciu prosto i dokładnie w miejscu w jakim chcę, żeby był odbity. A jakie są Wasze ulubieńce albo niewypały? Dajcie znać w komentarzach 🙂

2 myśli na temat “The Ultimate Stamper Guide! – Mega test i porównanie stempli z AliExpress

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.