Recenzje

Przepiękne lakiery hybrydowe Modelones

Jeżeli szukacie idealnego prezentu dla lakieromaniaczki, ten post jest dla Was!

Mam dla Was recenzję przepięknego zestawu siedmiu lakierów hybrydowych firmy Modelones – znanej i lubianej marki z AliExpress.

Modelones posiada w swojej ofercie dwa komplety dopasowanych do siebie kolorystycznie lakierów hybrydowych – Traveler oraz opisywany tutaj Blue-blood.

W skład zestawu Blue-blood wchodzi 7 kolorów:

  1. Ultra violet,
  2. Rose gold,
  3. Bronze,
  4. Dreamy silver,
  5. Morandi nude,
  6. Lucia red,
  7. Black Gold.

Każdy lakier o pojemności 10ml ma przepiękną szklaną buteleczkę w kolorze białym wraz z naklejką ukazującą kolor oraz nazwę konkretnego lakieru. Trafność kolorów na znaczeniach jest przeciętna – kiepsko oddają faktyczną barwę produktu wewnątrz. Drewniane elementy nadają buteleczkom dużo szyku i elegancji.

Zestaw prezentuje się w pudełku wspaniale, idealnie nadaje się na prezent. Pudełko wykonane jest z grubego kartonu o matowym wykończeniu. Wytłoczenia w kształcie buteleczek nie powalają im na przesuwanie się wewnątrz opakowania.

Jeżeli martwicie się o przygotowanie takiego pakunku do drogi przez połowę świata – nie musicie. Sprzedawca zapakował karton w kilka warstw folii bąbelkowej oraz dodatkowy karton osłaniający każdą stronę paczki, moim zdaniem nie ma szans, żeby przy upadku ucierpiało pudełko z lakierami.

Ale dość o wyglądzie, przejdźmy do samych kolorów.

Ultra violet

Był to kolor, z którym wiązałam największe nadzieje. Ten odcień fioletu był przeze mnie już od bardzo długiego czasu poszukiwany. Jest on chyba najbardziej specyficzny jeżeli chodzi o konsystencję z całej siódemki. Ciężko będzie mi to ubrać w słowa, ale jest on taki żelowy… Ali nie gęsty ani nie rzadki. Bardzo dobrze się nim maluje, z resztą jak wszystkimi kolorami. Pięknie się poziomuje, a kryje już po 3 warstwie.

Rose gold

Okazał się moim ulubieńcem całego zestawu! Jest absolutnie piękny! Drobinki są na tyle duże, żeby było je widać, ale nadal dość małe, żeby lakier dobrze krył, a kryje po 2 troszkę grubszych warstwach.

Bronze

Jedyny metalik w zestawieniu. pięknie kryje, kolor jest obłędny, ale jak to metalik, widać na nim każde pociągnięcie pędzelka.

Dreamy silver

Drugi i ostatni typowy brokat. Piękny odcień srebra, który chwyta każdy promyk słońca. Przez to, że płatki są ciut większe niż w przypadku koloru Rose gold, trzeba nałożyć 3 warstwy, żeby nie było prześwitów.

Morandi nude

Bardzo ładny nudziak, którego odcień jest różny w zależności od światła – raz jest bardziej kremowy, a raz wychodzą z niego szarawe tony. Niestety jak to nudziak lubi się niewypoziomować w niektórych miejscach, więc trzeba kłaść cieniutkie warstwy – najlepiej 4.

Lucia red

Jest to jeden z najpiękniejszych czerwonych lakierów jakie widziałam w życiu. Zdjęcie idealnie odwzorowuje jego kolor. Wpadająca lekko w malinę tonacja daje wspaniały efekt. Lakier cudownie wręcz się poziomuje i na bardzo dobre krycie już po drugiej warstwie.

Black gold

A to jest spore zaskoczenie dla mnie. nazwa lakieru mogłaby sugerować, że jest to czarny lakier z ze złotym brokatem, jednak złotego brokatu jest tam niewiele. W przeważającej ilości wyłaniają się tam zielone iskierki, które tak średnio mi się podobają. Ostatecznie kolor wygląda na lekko zielonkawy, a chyba nie o to miało chodzić…

Podsumowując, zestaw jest doskonały na prezent – prezentuje się przepięknie, to drewno jest bardzo eleganckie. Jakość lakierów nie odbiega od innych które posiadam. Mają super poziomowanie, pomijając kolor Morandi nude, i całkiem niezłe krycie. Co do trwałości nie mam żadnych zastrzerzeń – co prawda nie miałam możliwości przetestować wszystkich kolorów, ale te które mogłam nie były pod tym względem problematyczne.

Cz polecam kupno? Na prezent tak, dla siebie – no to już zależy od Was. Cena zestawu w promocji to ok 34$ pytanie brzmi czy chcecie wydać tyle na lakiery dla siebie czy nie. To już pozostawiam Wam do oceny. Ja jestem z zestawu zadowolona.

Link:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.