Inspiracje

Manicure z gwiazdkami

Mam propozycję dla tych, którzy podobnie jak ja nie są wybitnie wspaniali w zakresie ręcznego malowania wzorków. Gwiazdki można namalować dość szybko i nie są skomplikowane, więc każdy spokojnie sobie poradzi z ich wykonaniem.

Stare manicure zdjęłam ceramicznym frezem z czerwonym oznaczeniem. Skórki obrabiam standardowym zestawem frezów do skórek z Aliexpress – zielona kulka i czerwona łezka.

Jeśli zastanawiacie się co to za wspaniały kolor na moich paznokciach, już Wam spieszę z wyjaśnieniami – jest to przepiękny błękit Modelones 1092. Na chwilę obecną jestem nim kompletnie oczarowana. Lakier bardzo dobrze kryje i ma, jak dla mnie, idealną konsystencję. Nie spływa na skórki, nie robi smug, fajnie się poziomuje. Wzornik w ofercie sprzedawcy sugeruje lekko zielony odcień, ale moje zdjęcie idealnie oddaje jego realny kolor. Jestem bardzo zadowolona z tego konkretnego numeru, mam nadzieję, że inne kolory tej marki będą równie fajne jak ten.

W serdeczny paznokieć wklepałam w dyspersję koloru holo flakes, tą droższą wersję. Po usunięciu nadmiaru pyłku, nałożyłam warstwę topu z dyspersją i po utwardzeniu, wklepałam kolejną warstwę tęczy instant. Zdecydowałam się na dwie warstwy ponieważ po jednej kolor bazowy nadal lekko prześwitywał, a mi zależało na pełnym kryciu. Całość przykryłam kolejną warstwą topu, tym razem no wipe, chwyciłam za cienkie pędzelki do zdobień, paintgel z Saviland i ponadczasowy Monasi 135.

Chabrowe gwiazdki malowałam jedna po drugiej, zanim zabrałam się za pracę nad kolejną, wcześniejszą utwardziłam. Nie martwiłam się jakiś szczególnie o krawędzie, ponieważ wiedziałam, że będę je jeszcze obrysowywać białym paintgelem.

Żeby paznokcie nie były aż tak nudne postanowiłam namalować gwiazdki również na środkowym, ale uznałam, że muszą być holo. Jeżeli chcecie wcierać pyłki czy płatki w konkretny wzór, polecam Wam bazowy kolor zmatowić polerką, dzięki temu nic się nie przyklei, a pyłek zostanie tylko tam gdzie chcecie. Po zmalowaniu wszystkich gwiazdek wklepałam płatki w dyspersję  Monasi, oczyściłam paznokieć z nadmiaru i pokryłam warstwą topu. Dopiero teraz obrysowałam gwiazdki białym kolorem. Bardzo starałam się robić w miarę równe i proste linie, czy mi się powiodło – Wy możecie ocenić.

Top jakim pokryłam wszystkie paznokcie to znany i lubiany przez wszystkich no wipe od Kads. Bardzo go lubię, już zamówiłam kolejną buteleczkę na zapas. Jest bardzo trwały i pięknie się błyszczy.

Linki:

manicure z gwiazdkami

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.