Recenzje

Lakiery hybrydowe Kads

Kads jest jedną z lepiej rozpoznawalnych marek paznokciowych na Aliexpress. Większość z Wam pewnie kojarzy ich z lakierami do stempli, jednak mają też w mojej ofercie właśnie lakiery hybrydowe, o których na naszej grupie nie ma za wiele. Mnie skusiła niska cena i optymalna objętość lakierów, więc zamówiłam kilka kolorów i chciałam przekazać Wam moją opinię na ich temat.

Zgrabne plastikowe buteleczki mieszczą 7ml produktu, nie za dużo nie za mało. Na samej górze znajduje się naklejka z numerkiem, jak również ze zbliżonym kolorem lakieru – raz lepiej raz gorzej oddanym, ale nadal ułatwia to mocno sprawę szukania hybrydy w przepastnej kolekcji buteleczek.

Pigmentacja i konsystencja

Kolory które wybrałam to: 25C, 28C, 32C, 34C, 35C, 36C, 97C i 98C. Są wśród nich perełki pigmentacji takie jak 38C oraz 32C, ale również słabsze egzemplarze jak na przykład 28C czy 36C. Wiadomo, że żadna marka nie ma absolutnie wszystkich kolorów idealnych, to samo dotyczy Kads, ale jedno muszę im przyznać – wszystkie kupione przeze mnie kolory mają absolutnie obłędną konsystencję. Rzadsze od Monasi i Venalisa, pięknie się poziomują nie pozostawiając smug, jak w przypadku niektórych kolorów z Monasi. Nie spływają podczas malowania, dzięki czemu można spokojnie pomalować całą rękę bez obaw o zalanie skórek.

Pigmentacja nie jest oszałamiająca jak u Venalisa, ale jest satysfakcjonująca – na najgorzej kryjący kolor potrzebowałam trzech średnich warstw. Jestem im to w stanie wybaczyć dzięki cudownej konsystencji, dzięki której nie muszę namachać się pędzelkiem, żeby wyrównać smugi. Większość ciemniejszych kolorów pokryła wzornik i paznokcie po dwóch warstwach, więc nie ma tragedii.

Czas utwardzania

Według informacji na buteleczce lakier należy utwardzać

  • 30 sekund w lampie LED,
  • 1 minuta w lampie UV,
  • 2 minuty dla bardziej napigmentowanych kolorów.

Ja jednak wszystkie hybrydy utwardzać około jednej minuty, pomimo mocnej lampy ledowej 48W. Mocniej napigmentowane kolory trzymam 2 minuty.

Trwałość

Kilka kolorów już użyłam “w akcji” więc próba bojowa za nimi i muszę powiedzieć, że nie mam żadnych zastrzeżeń w kwestii trwałości tych lakierów. Wydaje mi się, że ma na to wpływ wiele czynników takich jak przygotowanie płytki czy to, na co narażamy nasze dłonie podczas codziennych obowiązków, jednak nie mogę na ich temat powiedzieć złego słowa – ani ja ani moja mama nie miałyśmy jakichkolwiek odprysków czy innych problemów przy stosowaniu kolorów marki Kads.

Podsumowanie

Ogólnie to jestem bardzo zadowolona z zakupu, chociaż mam w swojej kolekcji lakiery o lepszej pigmentacji, ale Kadsy i tak są jednymi z moich ulubionych na chwilę obecną dzięki niesamowicie odpowiadającej mi konsystencji. Szkoda tylko, że producent oferuje tak ograniczoną kolorówkę, bo naprawdę warto zakręcić się wokół tych malutkich cudeniek. Objętość dla mnie jest doskonała – nie ma sensu kupować na własny użytek ogromnych lakierów mając już cały kufer innych kolorów, bo i tak nie będziemy do poszczególnych kolorów wracać zbyt często.

Jeśli macie ochotę obejrzeć kolor 34C w akcji to zapraszam do mojego wpisu z wiosennym manicure 🙂

Moim zdaniem nie ma też co ograniczać się do jednej marki, bo Aliexpress oferuje ogromny wybór a nasze preferencje i wymagania względem produktów ciągle się zmieniają. Sama nie mogę uwierzyć w to, jak kiedyś zachwycałam się lakierami Color Tale, które teraz systematycznie lądują w koszu 😀

Link:

Jedna myśl na temat “Lakiery hybrydowe Kads

  1. Uprzejmie proszę o podawanie składu lakieru, oprócz parametrów pędzelka, koloru, konsystencji czy gramatury. Chciałabym kupić lakier nieszkodliwy dla zdrowia jak: np. Butter London ( kosztowny) albo Golden Rose. Dla mnie jest ważne czy wprowadzam składnik podrażniający, nowotworowy, mający wpływ na odporność itp. Tego mi zabrakło, składu tych i innych lakierów. Proszę w miarę możliwości o podawanie czy są w składzie czynniki szkodliwe. dziękuję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.