Recenzje

Frezy do skórek dla początkujących

Frezy z AliExpress nie dość, że są tanie to jeszcze zapewniają nam ogromny wybór. Na moim blogu mieliście już okazję poczytać o ceramicznym frezie do zdejmowania hybrydy tutaj. Teraz przyszedł czas na zestaw frezów do skórek dla początkujących i to za ok 20 złotych.

zestaw frezów do skórek

Niebieski frez łezka

Maleńki frezik, używany przeze mnie do opracowania skórek podczas pedi. Jego niewielki rozmiar jakoś bardziej mi odpowiada do, nie tak dużych przecież, paznokci u stóp. Nie jest bardzo ostry, nie zdołałam nim zrobić sobie krzywdy.

niebieski frez do skórek

Czerwony frez łezka

Absolutny must-have w opracowywaniu skórek dłoni. Moje delikatne skórki ogarnia w moment, radzi sobie nawet z bardziej twardymi i narastającymi skórkami. Niestety podczas pierwszych dwóch użyć zrobiłam nim sobie małe kuku, ale ponieważ jestem samoukiem, wyciągnęłam lekcję z własnych błędów i podczas trzeciego podejścia poszło mi już znacznie lepiej.

czerwony frez do skórek

 Frez zielona kulka

Drugi must-have! Kulka jest doskonała do odcinania “falbanki”powstałej przy użyciu czerwonej łezki. Przy użyciu tego frezu niestety też można sobie zrobić krzywdę więc uważajcie! Jest trochę ostry, więc dosłownie wystarczy leciutko przyłożyć go do skóry i to w zupełności wystarczy do wygładzenia wałów okołopaznokciowych.

zielony frez do skórek

Podłużny frez czerwony

Ten frez kupiłam specjalnie dla mojego serdecznego palca prawej ręki, który “popsułam” jeszcze w czasie podstawówki. Niestety jako mała dziewczynka chcąca za wszelką cenę ładnie pisać literki w zeszycie, trzymała pióro bardzo mocno, dociskając je do serdecznego palca w miejscu gdzie tworzy się paznokieć. Przez co właśnie rośnie od z jednej strony płaski, a skórka na której przez lata opierałam pióra i długopisy zrobiła się bardzo gruba, twarda i nachodząca na paznokieć. Uznałam,że taki długi frez pozwoli mi na dotarcie daleko pod tą skórkę i wyczyszczenie tamtego miejsca z całego martwego naskórka – do tego sprawdza się idealnie. Jednak nie mogę go już polecić jako zamiennika czerwonej łezki, jest za długi i niewygodnie mi się nim pracowało.

czerwony frez do skórek

Podsumowanie

Według mnie obowiązkowo trzeba posiadać czerwoną łezkę i zieloną kulkę. Niebieska łezka może być przydatna przy robieniu pedi, ale czerwona też da rade – mi jest z nią po prostu mniej wygodnie niż z niebieską. Podłużny czerwony frez został przeze mnie kupiony do specyficznej roboty i używam go tylko do tego jednego celu. Nie wiem czy u Was się sprawdzi.

Dla zainteresowanych – posiadam frezarkę JD700 zakupioną na polskim Allegro, z której jestem bardzo zadowolona.

Do zdjęcia hybrydy używam czerwonego ceramicznego frezu, również z AliExpress. Jego recenzje możecie przeczytać tutaj – a w skrócie Wam powiem, że warto się nim zainteresować.

Linki:

7 myśli na temat “Frezy do skórek dla początkujących

  1. Pokaż zdjęcie tego palca i skórki. Właśnie zainspirowałaś mnie, że też mogłam sobie coś takiego robić przez całe życie i dlatego paznokieć mi dziwnie rośnie.

    1. Kiedyś było dużo gorzej ale odkąd nie używam tak często długopisów ta buła maleje i staje się bardziej miękka, ale paznokieć już taki zostanie zawsze.


  2. Też mam taki paznokieć, wygląda to nie fajnie. Ale raczej już tak zostanie i nic się nie zmieni .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.