Recenzje

Czarna lampa UV/LED sun5plus

Lampa UV/LED to aktualnie chyba musthave każdej pazurkomaniaczki. Mam dziś dla Was krótką recenzję czarnej wersji znanej lampy Sun5plus.

Jakiś czas temu przedstawiałam Wam jej białą odpowiedniczkę, jeżeli maci ochotę wrócić do tej recenzji serdecznie Was zapraszam.

Wersja biała i czarna nie różnią się wyglądem, oczywiście poza kolorem 🙂 rozmieszczenie ledów jak i ich ilość jest dokładnie taka sama, nie zmieniły się również parametry lampy.

Lampa jest o mocy 48W, posiada 24 ledy, których długość światłą utwardza produkty przeznaczone do lam LED oraz UV. Rozmieszczenie ledów jest optymalne i pozwala na dotarcie światła wszędzie gdzie trzeba. Wbudowany czujnik ruchu uruchamia lampę na jeden z 4 różnych wybranych przez nas trybów. Lampa może świecić od momentu uruchomienia przez 15, 30, 60 i 99 sekund. Tryb 99 sekund to tak zwany low heat mode, czyli tryb, w którym lampa “startuje” z mniejszą mocą i stopniowo ją zwiększa. Dzięki temu proces polimeryzacji zachodzi mniej gwałtownie i nie wydziela się tyle ciepła, a nas nie piecze żel podczas utwardzania.

Po przyciśnięciu któregoś z trybów na wyświetlaczu, bez którego swoją drogą nie byłabym w stanie funkcjonować, pojawi się wybrany przez Was czas. Po uruchomieniu ledów, lampa będzie świecić przez ten czas, chyba że wcześniej. Po ponownym włożeniu ręki do lampy zacznie ona znów świecić przez czas, który wcześniej wybraliście. Dzięki temu nie trzeba nonstop klikać. Jet to największa zaleta tej lampy. Uważam, że każda lampa powinna mieć taką funkcję, jest to bardzo wygodne.

Jeżeli wybierzecie jeden przycisk dwukrotnie lampa uruchomi się bez potrzeby wkładania ręki. Jeżeli ponownie klikniecie w ten sam przycisk zgaśnie.

Tryb 15 sekund to nowość względem białej wersji, którą już posiadam i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona, że został dodany. Zazwyczaj wszystko utwardzałam po 30 sekund, ale mając tak mocną lampę 15 sekund jest chyba całkiem bezpieczne, a to zawsze jakaś oszczędność czasu. Mocno napigmentowane kolory utwardzam 30 sekund, top zawsze 60. Najlepiej trzymać się wytycznych producenta co do czasów utwardzania.

W lampie jest sporo miejsca do czego się już przyczaiłam i bardzo mi to odpowiada. Doczepiane na magnesy dno można łatwo zdjąć na przykład do malowania paznokci u stóp.

Podsumowanie

Czy poleciłabym tą lampę? Zdecydowanie! Nie testowałam jakieś strasznej ilości lamp w swoim życiu, ale Sun5plus jest bez wątpienia najlepszą jaką do tej pory miałam w swoich rękach. Czarny kolor jest bardzo elegancji, chociaż widać na im absolutnie każdy paproszek czy odciśnięty palec, więc jeżeli macie zamiar trzymać ją na widoku, zaopatrzcie się w szmatkę do kurzu bo będzie potrzebna 😀 Wiem też natomiast, że wielu osobom biały kolor nie odpowiada, tak więc fajnie, że mamy jakąś alternatywę.

Dla mnie największym plusem tej czarnej wersji jest przycisk 15 sekund. Lampa wpadła w oko mojej siostrze, ale ta zostanie ze mną, a jej oddam białą.

Cena też nie jest wygórowana moim zdaniem. Jak najbardziej adekwatna do jakości. Stówka za takie cudeńko to odpowiednia cena.

Link:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.